Juventus – Milan, formacionet e mundshme

Milani provoi Lukas Paquetan dhe Bonaventurën por jo Rafael Leaon në stërvitjen e djeshme, ndërsa Juventusi testoi një treshe sulmuese të re.

Sport

09/06/2020 08:55

Dy skuadrat po përgatiten për gjysëmfinalen e kthimit të Kupës së Italisë më 12 qershor.

Ndeshja e parë gjysëmfinale mes Juventusit dhe Milanit përfundoi 1-1.

“MilanNews.it” raporton se trajneri i kuqezinjëve Stefano Pioli provoi në stërvitje skemat 4-2-3-1 dhe 4-3-2-1 me Paquetan dhe Bonaventurën si mesfushorë të majtë dhe qendror. Leao mungoi sërish me Calhanoglu që do luajë pas Ante Rebic, që do zërë vendin e të dëmtuarit Zlatan Ibrahimovic.

Ndërsa Juventus testoi Dybalan si 9 fals ne Costan dhe Ronaldon përpara në sulm.

Formacionet e mundshme të Milanit dhe Juventusit për gjysëmfinalen e kthimit të Kupës së Italisë:

Juventus (4-3-3): BufFon, Cuadrado, De Ligt, Bonucci, Alex Sandro, Khedira, Bentacur, Matuidi, Costa, Dybala, Ronaldo.

Milan (4-2-3-1\4-3-2-1): Donnarumma, Conti, Kjaer, Romagnoli, Calabria, Kessie, Benaccer, Bonaventura, Paqueta, Calhanoglu, Rebic. /Lajmi.net/