Të Infektuar: 58.687

Të Shëruar: 51.337

Të Vdekur: 1.471

“Jeta përtej dritareve”, Chiara Mac Call ilustron situatën pandemike

19:15 | 6 Prill 2020

Fotografja nga Bedford puna e së cilës ishte pezulluar për shkak të pandemisë ka nisur një projekt të ri.

Chiara Mac Call, nga Bedford, vendosi që në një shëtij të shkrep fotografi që përputhen me shqetësimet e saj, shkruan BBC, përcjell lajmi.net.

Ajo tha ishte një mënyrë e sigurtë për tu përshëndetur me të tjerët.

‘Jeta e saj përmes dritareve’ është duke u shpërndarë në rrjetet sociale.

Artistja tha se gjëja më e rëndësishme nga kjo ishte mënyra për të gjetur një telepati me të tjerët.

“Është rreth asaj të zbulosh mënyra për të biseduar pa rrezikuar shëndetin e të tjerëve”.

“Unë do të marr telashe për të thënë përshëndetje, edhe nga një distancë dhe pas dritareve të sigurta”.

Rachael Rogan së bashku me familjen e saj kishin pozuar për objektivin e Chuaras “Ishte e bukur të ishe pjesë e projektit të saj, edhe pse në distancë”

Fotot e saj janë ndarë në Instagram, Twiiter dhe rrjetet e tjera sociale.

Fotografja shpreson që në të ardhmen të hap një ekspozitë me këto imazhe. /Lajmi.net/