Ja si mund t’i largoni lythat pa dhimbje – me vetëm një përbërës që e keni në shtëpi

Nëse keni këto shenja në lëkurë atëherë gjithmonë keni imagjinuar se si mund t'i largoni - por sigurisht keni imagjinuar diçka të përgjakshme dhe të tmerrshme.

Lifestyle

06/04/2018 18:25

 

Për fat të mirë, një ilaç natyral mund të ju ndihmojë që të hiqni këto lytha nga lëkura në mënyrë të butë dhe natyrale dhe premton se të gjitha vizionet traumatike të heqjes së tyre janë të gabuare dhe do të largohen nga mendja juaj, transmeton lajmi.net

Në fakt, ato mund të largohen me një element të vetëm që e keni në kuzhinë! Uthulla e mollës, është zgjidhja për të larguar nga lëkura juaj këto lytha të bezdisshme.

Shkencëtarët asnjëherë nuk e kanë gjetur pse dalin lythat dhe ato nuk janë serioze për shëndetin, por ajo ka të bëjë me pamjen, sigurisht, lëkura juaj nuk duket bukur me to. Pra, ato nuk janë asgjë tjetër përveç një shqetësimi kozmetik.

Uthulla e mollës është një detoksifikues i madh, pasi acidi që përmban me të vërtetë ndërhyn në toksinat dhe i largon ato. Madje, uthulla e mollës është përdorur edhe për të trajtuar djegien e diellit, kafshimet e insekteve dhe probleme të tjera të lëkurës.

Pra, trajtimi është i thjeshtë, mjafton që një facoletë të butë ta lagni me uthull molle dhe pastaj ta fërkoni ngadalë dhe butësisht lythin dhe zonën përreth. Procesin ta përsërisni disa herë dhe do ta shihni se për disa ditë do të fillojë të thahet derisa të bjerë krejtësisht./Lajmi.net/