Ja sa paguhen aktorët e “Game of Thrones” për një episodë

17:13 | 16 Prill 2019

“Game of Thrones” është në sezonin final, i cili ka pësuar mjaft ndryshime që nga fillimi i tij, e që veçanërisht vlen të theksohet reduktimi i skenave ekspliite.

Disa prej aktorëve, janë rritur bashkë me serialin. Dhe ashtu sikurse janë shprehur vetë protagonistët, askush nuk e priste një sukses të tillë, transmeton lajmi.net.

Që prej momentit që seriali filloi të korri suksese, janë rritur ndjeshëm edhe financat, por edhe pagat e aktorëve.

Më poshtë do gjeni pagat e aktorëve të “Game of Thrones”, për çdo epizodë të serialit.

Maisie Williams (Arya Stark) – 175.000 dollarë për epizodë

Sophie Turner (Sansa Stark) – 175.000 dollarë për epizodë

Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister) – 500.000 dollarë për epizodë

Peter Dinklage (Tyrion Lannister) – 500.000 dollarë për epizodë

Lena Headey (Cersei Lannister) – 500.000 dollarë për epizodë

Isaac Hempstead Wright (Bran Stark) – 175.000 dollarë për epizodë

Kit Harington (Jon Snow) – 500.000 dollarë për epizodë

Emilia Clarke (Daenerys Targaryen) – 500.000 dollarë për epizodë. /Lajmi.net/