Italia synon fitoren e parë në kualifikime, luan me Maltën – formacionet startuese

Përfaqësuesja e Maltës dhe ajo e Italisë kanë publikuar formacionet zyrtare para ndeshjes kualifikuese për Kampionatin Evropian “Euro 2024”. Kampionët në fuqi të Evropës synojnë fitoren e parë në Grupin C kundër Maltës në takimin që nis nga ora 20:45 dhe luhet në stadiumin nacional të Maltës, shkruan lajmi.net. Trajnerët Michele Marcolini dhe Roberto Mancini…

Sport

26/03/2023 18:45

Përfaqësuesja e Maltës dhe ajo e Italisë kanë publikuar formacionet zyrtare para ndeshjes kualifikuese për Kampionatin Evropian “Euro 2024”.

Kampionët në fuqi të Evropës synojnë fitoren e parë në Grupin C kundër Maltës në takimin që nis nga ora 20:45 dhe luhet në stadiumin nacional të Maltës, shkruan lajmi.net.

Trajnerët Michele Marcolini dhe Roberto Mancini kanë bërë përzgjedhjen e titullarëve për këtë ndeshje kur kanë mbetur rreth një orë deri në fillimin e saj.

Formacionet zyrtare:

Malta: Bonello, Apap, Borg, Attard, Mbong, Yankam, Guillaumier, Muscat, Corbolan, Satariano, Jones.

Italia: Donnaruma, Di Lorenzo, Scalvini, Romagnoli, Emerson, Pessina, Cristante, Tonali, Politano, Gnonto, Retegui./Lajmi.net/