ISIS: Sulmuesi i Berlinit, është ushtar i yni

Mediat ndërkombëtare shkruajnë se Shtetit Islamik ka marr përgjegjësinë për sulmin në Berlin që la të vdekur 12 njerëz dhe dhjetëra të lënduar

Bota

20/12/2016 20:22

Duke u bazuar në një agjenci të afërt me ISIS-in, thuhet se kjo organizatë terroriste ka deklaruar se sulmuesi është ushtar i tyre, shkruan telegraph.co.uk, transmeton lajmi.net

“Ekzekutuesi i operacionit në Berlin është ushtar i Shtetit Islamik dhe këtë operacion e ka ndërmarr si kundërpërgjigje ndaj shteteve të koalicionit”, thuhet në këtë deklaratë. /Lajmi.net/