Ish konkurrentja e “Për’puthen”: Shkova në Dubai dhe bëra qejf me 5 mijë euro, më tepruan

Së fundi është duke u komentuar një fenomen i quajtur "Dubai Porta Potty".

ShowBiz

11/05/2022 11:21

Kjo pasi një video e një vajze mori vëmendjen e mbarë botës, shkruan lajmi.net.

Në video vajza shihet duke mbajtur gojën hapur teksa një sheik kryen jashtëqitjen mbi gojën e saj dhe më pas ajo e lëpinë në këmbim të një shume të majme parash.

Ky trend duket se po aplikohet nga sheikët në Dubai dhe quhet “Dubai Port Potty”, që do të thotë të përdorësh gojën e dikujt tjetër, në këtë rast të një modeleje apo blogere.

Për këtë ka folur edhe Shqipe Hysenaj e cila ka qenë një vit më parë në Dubai.

Asokohe ajo u komentua se pushimet e saj janë financuar nga një sheik, teksa sot ajo thotë se ka shkuar me të vëllanë dhe me vete ka pas vetëm pesë mijë euro nga të cilat disa i kanë tepruar.

“Nuk ka jetesë të mesme në Dubai, aty është ose e ulët ose e lartë. Kam qenë me vëllanë. Nuk është se ka ndonjë shtrenjtësi të madhe për të shkuar në hotel. Flas për njerëzit që punojnë. Njerëzit që nuk punojnë është më e shtrenjtë. Unë 5 mijë euro i mora me vete dhe më tepruan. Doja të shikoja më shumë gjëra por nuk më doli koha. Doja 5 ditë të tjera. Qëndrova 10 ditë dhe shpenzova gati 5 mijë euro, pa jetë nate. Kur lëvizja në plazhe të tjera, kishte kosto ekstra”, u shpreh ajo në Shqipëria Live.

Pasi ky fenomen u përhap, filluan të adresohen komente drejt artisteve shqiptare që frekuentojnë Dubain siç janë Kejvina Kthella, Enca, Linda Halimi, Arta Elezaj dhe Arta Nitaj , ku disa nga ato edhe reaguan ndaj këtyre komenteve./Lajmi.net/