Ish-këshilltari i Kurtit e quan Tomë Gashin “sharllatan”: Gucatin e Haradinajn i mori në qafë ai

Ish kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati si dhe nënkryetari Nasim Haradinaj janë dënuar sot me 4 vite e gjysmë burgim nga Gjykata Speciale.

Lajme

18/05/2022 14:15

E lidhur me këtë vendim ka  reaguar edhe ish-këshilltari i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, Durim Berisha.

Berisha madje fajin për këtë ia la avokatit të OVL-UÇK-së, Tomë Gashi.

Berisha tha se për pak famë, Gashi i mori në qafë Nasim Haradinajn e Hysni Gucatin.

Postimi i plotë:

Denimi i sotem nga Dhomat e Specializuara mban firmen e ahmakut, sharllatanit, kuazi-avokatit qe per pak fame i morri ne qafe Nasim Haradinajn dhe Hysni Gucatin.

Heren tjeter kujdes prej kujt i merrni “keshillat” juridike./Lajmi.net/