Interi rikthehet në pjesën e dytë, barazon me Benfican

Pas një pjese të parë për tu harruar, Interi ka arritur të marrë një barazim ndaj Benficas. Ndeshja përfundoi me rezultat të barabartë 3:3, shkruan lajmi.net. Ishte një fillim i tmerrshëm për Interin, pasi ata e gjetën veten në disavantazh pas shtatë minutave lojë falë një goditjeje të Joao Mario nga afërsia. Joao Mario shënoi edhe…

Sport

29/11/2023 22:59

Pas një pjese të parë për tu harruar, Interi ka arritur të marrë një barazim ndaj Benficas.

Ndeshja përfundoi me rezultat të barabartë 3:3, shkruan lajmi.net.

Ishte një fillim i tmerrshëm për Interin, pasi ata e gjetën veten në disavantazh pas shtatë minutave lojë falë një goditjeje të Joao Mario nga afërsia.

Joao Mario shënoi edhe golin e dytë personal dhe të Benficas vetëm shtatë minuta më vonë pasi u gjend i vetëm në shtyllën e pasme, duke mahnitur Interin.

Por, sulmuesi nuk u ndal me kaq dhe përfundoi hat-trickun në pjesën e parë, për rezultatin 3:0.


Megjithatë skuadra italiane u ringjallë në pjesën e dytë duke shënuar tre herë.

Marko Arnautovic, e ngushtoi epërsinë në 3:1, derisa Davide Frattesi shënoi për 3:2.

Rezultatin përfundimtar e vulosi Alexis Sanchez nga penalltia.

Me këtë fitore Inter mbetet në vendin e dytë, kurse skuadra portugeze të fundit. /Lajmi.net/