Interesim i vogël për teatër, flasin qytetarët – Lajmi.net
Interesim i vogël për teatër, flasin qytetarët
Autori: Lajmi.net EntertainmentKulturë/ArteShowBiz 12:26, 4 November 2017
Në shumë vende të botës, teatri është shumë i vizituar nga qytetarët, por tek ne ka skepticizëm rreth kësaj çështjeje.

Aktorët e Teatrit Kombëtar këto ditë kanë qenë temë diskutimi në media, për shkak të grevës që kishin filluar për t’ua realizuar kërkesat për ngritje pagash.

Në rubrikën e përjavshme të emisionit ‘Mirage’, ‘VoxPop’ qytetarët janë pyetur se sa shpesh e vizitojnë teatrin dhe cilat shfaqje i pëlqejnë ata.

Përgjigjet e tyre ishin mjaft interesante, ata treguan se sa shpesh e vizitojnë atë dhe cila ishte hera e fundit që kanë parë një shfaqje në teatër.

Se çfarë thanë qytetarët në lidhje me këtë temë mund të kuptoni në videon e mëposhtme. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO