Të Infektuar: 102.742

Të Shëruar: 89.141

Të Vdekur: 2.105

Inter afrohet gjithnjë e më shumë titullit

20:40 | 7 Prill 2021

Pas golave të shënuar nga Romelu Lukaku dhe Lautaro Martinez, Inter ka arkëtuar pikët e plota në këtë ndeshje.

Inter janë në rrugë të duhur për të fituar titullin e Serie A këtë sezon, ku kanë grumbulluar 71 pikë pas 29 ndeshjeve, shkruan lajmi.net.

Romelu Lukaku 10′ shënoi golin e parë në ndeshje, pas një asistimi nga Ashley Young.

Në pjesën e dytë, Lautaro Martinez dyfishoi epërsinë për ‘Nerazzurri’, pasi pranoi një pasim nga Lukaku.

Sassolo shënoi golin e vetëm në këtë ndeshje përmes Hamed Traore.

Me këtë fitore, Inter tani janë larguar 11 pikë nga përcjellësi më i afërt, AC Milan./Lajmi.net/