Icardi: Ja pse u largova nga Barcelona

Mauro Icardi ka zbuluar arsyen e largimit nga Barcelona.

Sport

05/03/2017 21:18

Sulmuesi 24 vjeçar argjentinas, që vesh fanellën Interit, ka dalë nga ‘La Masia’, akademia e Barcelonës.

Icardi fillimisht ishte transferuar në Sampdoria, për t’iu bashkuar pastaj Interit.

“Nga koha e Barcelonës kam kujtime të mira, kam shumë miq, që më ndihmuan të transferohem në Itali. Largimin nga Barcelona e vendosa me agjentin tim, për shkak të lojës së tyre, e cila ishte nuk i përshtatej karakteristikave të mija”, ka deklaruar Icardi./Lajmi.net/

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6