Ibrahimovic synon rikthimin për ndeshjen derbi në Serie A

Sulmuesi i Milanit, Zlatan Ibrahimovic, raportohet se shpreson të rikthehet nga dëmtimi kundër Juventusit më 7 korrik.

Sport

03/06/2020 12:50

Ibrahimovic po përballet tash e disa javë me një dëmtim, gjë që e detyron atë të mungojë në ndeshjet e para të Milanit në Serie A dhe Kupën e Italisë, transmeton lajmi.net.

Sidoqoftë, Tuttosport pretendon se 38-vjeçari ka sytë e tij që të kthehet në aksion kur Rossonerët presin Juven më 7 korrik.

Suedezi, i cili luajti për bardhezinjtë midis 2004 dhe 2006, ka katër gola dhe një asistim në 10 ndeshje këtë sezon. /Lajmi.net/