Hyseni në Slloveni flet për të arriturat e Kosovës

Ministri i Punëve të Brendshme Skender Hyseni I cili gjendet në Bërdo të Sllovenisë në samitin BE-Ballkani Perëndimor në nivel të ministrave të brendshëm thekson se temë bosht është ndërtimi i një sistemi integral të sigurisë në Ballkanin Perëndimor.

Lajme

16/12/2016 18:34

Ai thotë se aty foli gjerësisht për të arriturat e Kosovës në fushën e migrimit ilegal, trafikimit të paligjshëm me armë, luftimin e terrorizmit dhe ekstremizmit të dhunshëm

“Në margjinat të samitit, gjatë ditës së sotme, pata takime të veçanta me ministren e Punëve të Brendshme të Sllovenisë, znj.Vesna Gyorkos Znidar si dhe me ministrin për Punëve të Brendshme dhe Siguri Kombëtare të Maltës, z. Carmelo Abela. Po ashtu një takim të shkurtër dhe përmbajtjesor pata edhe me komisionerin z.Dimitris Avramopoulos”, u shpreh Hyseni./Lajmi.net/

15439810_352972111727958_1250389760907837595_n 15590609_352971995061303_7478668896731278411_n 15492208_352971645061338_1310513388268441464_n