Hoteli luksoz me formë zig-zage për ski – Lajmi.net
Hoteli luksoz me formë zig-zage për ski
Autori: Lajmi.net ArgëtimFun 19:53, 15 April 2018
BIG-Bjarke Ingels Group ka zbuluar imazhet e tyre të propozuara Audemars Piguet Hotel des Horlogers, një hotel ski i vendosur në Vallée de Joux, Zvicër .

Skema kompakte, projektuar në bashkëpunim me Cche Architecture, përcaktohet nga një formë zig zag.


Skema 70.000 metra katrore (6.400 metër katrorë) përbëhet nga pesë komponentë zig-zag, duke ftuar mysafirët të zbresin në ski drejt shtigjeve të Valle de Joux.

-bjarke_ingels_group_original

Brenda, pesë pllakat formojnë një korridor të vetëm që lidh dhoma gjumi për vizitorët dhe qarkullimin e shërbimit. Nën pllakat, një bar , një qendër spa, një qendër konferencash dhe një restorant orientohen drejt luginës, duke përfituar nga pikëpamjet gjithëpërfshirëse dhe dritën natyrore, duke vepruar si destinacione individuale përgjatë shtegut të pjerrët. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO