Haradinaj: Si arritëm me Thaçin ta bindim Haxhi Shalën të votojë Qeverinë Hoti

Avdullah Hoti mori besimin e 61 deputetëve për të formuar Qeverinë.

Lajme

03/06/2020 13:49

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj që ka tri ministri dhe një zëvendëskryeministër në qeverinë e re, i ka uruar punë të mbarë qeverisë Hoti, shkruan lajmi.net.

Haradinaj dhe presidenti Hashim Thaçi ka pasur ndikim qe deputeti i Nismës të votoi Qeverinë e re, pasi ishte deklaruar kundër.

Lidhur me ketë ka folur i pari i AAK-së, i cili tha se me Shalën janë miq të vjetër edhe i ka kërkuar të votojë qeverisë ku, sipas tij, i duhet vendit për të dalë nga kriza. /Lajmi.net/