Hani bukë në mëngjes, rrezikoheni më pak nga sulmi në zemër – Lajmi.net
Hani bukë në mëngjes, rrezikoheni më pak nga sulmi në zemër
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 1:17, 18 May 2017
Personat të cilët hanë rregullisht mëngjesin, kanë shanse më të vogla të pësojnë sulm në zemër.

Kështu thuhet në një studim të realizuar me punime për 15 vjet, në 130 mijë njerëz, e që rezulton se ata që kanë ngrënë mëngjes, kanë pasur 20 për qind më pak shanse të goditen nga sulmi në zemër, se sa ata që nuk kanë ngrënë, transmeton Klan Kosova.

Ky studim po ashtu tregon se ata cilët u eksperimentuan, kanë ndodhur 3 mijë e 772 sulme në zemër dhe 870 raste të sëmundjes së zemrës.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO