Grupi shqiptar këndoi këngën shqipe ‘Tana’ në BBC2 (Video) – Lajmi.net
Grupi shqiptar këndoi këngën shqipe ‘Tana’ në BBC2 (Video)
Autori: Lajmi.net Kulturë/Arte 9:16, 3 November 2017
Në emsionin e famshëm në Britani “Later with Jools Holland”, mbrëmë ka interpretuar grupi shqiptar “Saz’iso”, ku në studion e BBC2 është përformuar kënga “Tana".

“Saz’iso”, ka bërë për vete shumë të huaj që të dëgjojnë me ëndje muzikën e vjetër shqiptare, ku po BBC më herët kishte shkruar se nga folklori shqiptar është ndikuar muzika greke, turke dhe bullgare, gjithnjë duke iu referuar këtij grupi shqiptar./KultPlus.com

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO