Gomes nga Barcelona në Premierligë

Andre Gomes drejt largimit nga Barcelona.

Sport

27/04/2018 14:54

Andre Gomes ka vendosur të largohet nga Barcelona në fund të këtij edicioni.

E ardhmja e tij duket se do të jetë në kampionatin anglez, ku dy skuadrat londineze, West Ham United dhe Tottenham Hotspur kanë shprehur interesim për të.

Lideri aktual i La Ligas, Barcelona është e gatshme ta shesë futbollistin nëse vije një ofertë rreth 40 milionë euro.