Goli më i shpejtë në histori të Europa League (Video)

Futbollisti i Sevillas, Vitolo, ka realizuar golin më të shpejtë në histori të Europa League në ballafaqimin kundër Villarrealit.

Sport

12/03/2015 22:41

Futbollisti i Sevillas, Kevin Gameiro asistoi për Vitolon i cili realizoi golin më të shpejtë në histori të Europa League në ballafaqimin kundër Villarrealit.

Vitolo shënoi pas vetëm 13 sekondash lojë dhe theu rekordin e IsmaelBlanc i cili më 2009 kishte gjetur golin pas 15.2 sekondash për AEK-un.

YouTube player