Të Infektuar: 67.906

Të Shëruar: 59.174

Të Vdekur: 1.587

Goli i Giroud i dhuron fitoren skuadrës së Chelsea

22:54 | 23 Shkurt 2021

Me rezultat minimal 1-0, Chelsea ka arritur që të marrë rezultat pozitiv në ndeshjen ndaj Atletico Madrid.

Ndeshja e vlefshme për 1/16-tën e finales midis Atletico Madrid dhe Chelsea të zhvilluar në Wanda Metropolitano e vendos goli i shënuar nga Oliver Giroud 71′.

Francezi arriti që të shënoi një gol mjaftë të bukur me ‘gërshërë’ dhe mund të jetë në garë për ‘Puskas Award’, shkruan lajmi.net.

Edhe pse fillimisht ky gol u anulua për shkak se mendohej se kishte pozitë jashtë-lojë, në fund VAR-i vendosi ta lejojë atë.

Ndeshja e kthimit do të luhet më 17 mars në Stamford Bridge./Lajmi.net/