Gol në minutën e 93-të, Gjermani-Ukrainë mbyllet me këtë rezultat

Me golat e Shkodran Mustafit dhe Bastian Shchweinsteiger, Gjermania e ka nisur me fitore Kampionatin Evropian.

Sport

12/06/2016 22:50

Gjermanët e mposhtën Ukrainën me rezultat të pastër 2:0.

Shqiptari Shkodran Mustafi realizoi në minutën e 19-të ndërsa Bastian Schweinsteiger në të 93-tën.

Në këtë mënyrë, Gjermania dhe Polonia kryesojnë Grupin C me nga tri pikë, duke e lënë pas Ukrainën dhe Irlandën e Veriut pa pikë.

http://www.dailymotion.com/video/x4fzeu7_mustafi-scores-for-germany-to-make-it-1-0-vs-ukraine_sport

http://www.dailymotion.com/video/x4fzh37_bastian-schweinsteiger-goal-hd-germany-vs-ukraine-2-0_sport

Parashikoni ndeshjet e EURO 2016 dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 6S dhe Samsung Galaxy Note 4.