Goditet nga vetura një fëmijë në Klinë

Një fëmijë është goditur nga vetura dje në Gllarevë të Klinës.

Lajme

25/10/2020 09:14

Siç njofton PK, i mitur është dërguar në QKUK për tretman mjekësor

“Fsh. Gllarevë, Klinë (NN) 24.10.2020 – 13:20. Vozitësi mashkull /Kos. me veturë duke lëvizur, dyshohet nga pa kujdesia ka goditur këmbësorin viktimën mashkull /Kos. (i mitur) si dhe ka dëmtuar rrethojën e shtëpisë së ankuesit mashkull /Kos.. Këmbësori është dërguar në QKUK për tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit, vozitësi është arrestuar dhe dërguar në mbajtje”, thuhet në raport. /Lajmi.net/