Gjëra që mund të ndodhin kur nuk kryeni marrëdhënie seksuale – Lajmi.net
Gjëra që mund të ndodhin kur nuk kryeni marrëdhënie seksuale
Autori: Lajmi.net LifestyleLoveSex 23:27, 14 April 2018
Të bësh dashuri është bukur, është mirë për humorin, forcon dhe tonifikon muskujt, relakson lëkurën… Me pak fjalë, na mban në formën e duhur. Por, çfarë ndodh nëse nuk praktikohet për një kohë të gjatë?

Këtu janë 6 probleme shëndetësore që mund të ndodhin nëse ju nuk keni marrëdhënie seksuale për një kohë të gjatë. Të bërit dashuri nuk është vetëm kënaqësi, por kursen edhe shumë vizita te mjeku.

Do të jeni më të shqetësuar
Rrit rrezikun e kancerit të prostatës
Jeni më të ndjeshëm ndaj ftohjes dhe gripit
Zvogëlon rrezikun e infeksioneve të traktit urinar
Rriten pasiguritë brenda marrëdhënies në çift
Ajo mund të ndihet e mërzitur. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO