Të Infektuar: 71.908

Të Shëruar: 61.394

Të Vdekur: 1.634

Gal Gadot merr një tjetër rol pas suksesit me “Wonder Woman: 1984”

14:49 | 16 Janar 2021

Aktorja fitoi një rol në thriller spiunazh ” Heart Of Stone”.

Gal Gadot ka konfirmuar të luajë në thrillerin e ardhshëm spiunazh Heart Of Stone, u raportua të premten, shkruan Daily Mail, transmeton lajmi.net..

Filmi i ardhshëm është vendosur të jetë me regji nga regjisori i Wild Rose, Tom Harper, i cili gjithashtu ka punuar në shumë episode të serisë së dramës kriminale Peaky Blinders.

Aktorja 35-vjeçare nënshkroi një marrëveshje me tetë figura për t’u shfaqur në shfaqjen e ardhshme, sipas Deadline.

Kjo vjen pas suksesit të Wonder Woman: 1984.

Heart Of Stone ishte fillimisht në zhvillim në Skydance Media para se Netflix të merrte projektin.

Skenari është vendosur të shkruhet nga skenaristi i The Old Guard Greg Rucka dhe Allison Schroeder, e cila u nominua për një çmim në Academy Award për punën e saj në filmin historik të dramës së vitit 2016 “Hidden Figures”.

Gadot është vendosur të prodhojë shfaqjen e ardhshme së bashku me burrin e saj dhe partnerin Yaron Varsano; së bashku, çifti drejton kompaninë e prodhimit Pilot Wave.

Të enjten, shumë nga fansat e aktores filluan të spekulojnë se ajo po bëhej gati të merrte një rol të ri kur ajo postoi një fotografi në llogarinë e saj në Instagram ku tregonte se po lexonte një skenar për një projekt të ardhshëm.

Shfaqja do të ndjekë jetën e aktores nga fillimet e saj në Evropën e para luftës deri në lëvizjen e saj përfundimtare në Shtetet e Bashkuara, ku ajo bëri përparime të shumta teknike përpara se të bëhej e vetmuar.

Gadot do të shihet gjithashtu në miniserialin e ardhshëm të drejtorit Zack Snyder’s Justice League, i cili pritet të dalë në mars. /Lajmi.net/