Fuqia e emrit Bill Clinton ngritë në këmbë gjithë Kosovën

11:58 | 12 Qershor 2019

Të gjithë u ngritën në këmbë dhe duartrokitën për disa minuta emrin e mikut të madh Kosovës.

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, miku i madh i Kosovës, Bill Clinton është nderuar nga të gjithë të pranishmit që ndodhën në ceremoninë e organizuar për nder të 20 vjetorit të hyrjes së NATO-s në Kosovë.

Të gjithë u ngritën në këmbë dhe duartrokitën për disa minuta emrin e mikut të madh Kosovës, raporton lajmi.net.

Në Kosovë janë të pranishëm ish-sekretarja e shtetit, Madeleine Albright, ish-shefi i NATO-s, Wesley Clark dhe ish-presidenti i Kroacisë, Stipe Mesiq.

Po ashtu në ceremoni janë të pranishëm edhe presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, kryeministrit Edi Rama dhe personalitetet të ndryshme nga rajoni dhe vendi. /Lajmi.net/