Rrjetet Sociale – Lajmi.net

Aktuale

Kjo është mundësia e re që po ofron Facebook tek storiet

 Facebook ka parë sukses të konsiderueshëm me tiparin e Stories në Instagram aq shumë sa që ka filluar të ofrojë funksionin në pothuajse të gjitha shërbimet e tyre....

15 January, 2019 Lexo më shumë

Hapi i rëndësishëm që do të marrë Whatsapp për mbrojtjen e bisedave

Aplikacioni popullor i mesazheve “WhatsApp” është duke testuar një veçori të gjurmëve të gishtave në versionin Android të aplikacionit për siguri shtesë....

14 January, 2019 Lexo më shumë

Rikthehet virusi i famshëm i WhatsApp-it, ja si ta shmangni

Përdoruesit e WhatsApp po paralajmërohen në lidhje me një mesazh mashtrues që po përhapet përmes aplikacionit....

9 January, 2019 Lexo më shumë

Ndryshimi i Facebook Messenger që do t’i gëzojë të gjithë

Facebook njoftohet se është gati të prezantojë modalitetin e errët për aplikacionin Messenger, duke e bërë atë platformën më të fundit të mediave sociale ndjekëse të trendit, pasi Twitter dhe Reddit njoftuan versionet e tyre më herët....

7 January, 2019 Lexo më shumë

Përdorues të Samsung, fshijini këto dy aplikacione menjëherë – po ua shpërndajnë të dhënat

Disa aplikacione popullore të smartfonëve me sistem operativ Android kanë ndarë të dhëna me Facebook pa lejen e përdoruesve, ka zbuluar një studim i ri....

1 January, 2019 Lexo më shumë

Zbuloni të gjithë miqtë që ju kanë fshirë nga Facebook

Jetojmë në një kohë ku kapitali social matet nga numri i njerëzve me të cilët ke kontakt online, kështu është në natyrën e njeriut të dijë se kush e ka fshirë nga rrjeti social....

31 December, 2018 Lexo më shumë

Instagram me ndryshim të ri, nuk pritet mirë nga përdoruesit

Kalimi nëpër "Story" të rrjetit social "Instagram" nuk do të jetë e vetmja vështirësi tash e tutje....

27 December, 2018 Lexo më shumë

Whatsapp edhe një modifikim për fundvit, kësaj here për ata që e përdorin atë në PC

Përdoruesit e WhatsApp që preferojnë të përdorin platformën në PC gjithashtu do të jenë në gjendje të shikojnë video direkt brenda aplikacionit, në vend që të kontrollojnë për një aplikacion apo faqe të palës së tretë....

25 December, 2018 Lexo më shumë

Whatsapp me një paralajmërim për përdoruesit nga Kosova

Një fushatë me mesazhe në “WhatsApp” ka nisur në Itali ku përdoruesve të këtij aplikacioni ditëve të fundit po u dërgohet një mesazh që u bën thirrje atyre të mos lajmërohen nëse pranojnë thirrje nga disa prefikse, e në mesin e të cilëve është edhe prefiksi i ri i Kosovës, +383....

20 December, 2018 Lexo më shumë

Përditësimi i ri i Twitter, do t’i gëzojë të gjithë përdoruesit

Twitteri është duke sjellë një ndryshim, të cilin e kanë kërkuar për muaj me radhë përdoruesit e kësaj platforme gjigante....

18 December, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO