Kuize – Page 2 – Lajmi.net

29 January, 2019

Test i personalitetit: Cila është gjëja që e patë të parën?

Fotografia është krijuar nga Octavio Ocampo dhe është kombinimi i tre imazheve, përkatësisht një grua,

28 January, 2019

A mund ta gjeni foshnjën duke fjetur? Vetëm pak persona arrijnë ta bëjnë

Disa prej personazheve në këtë fotografi duken të çuditshëm, ndërsa të tjerët duken të qeshur.

27 January, 2019

Test për sy: A mund të gjeni delet në gjumë?

Është një ditë e bukur, me diell në fermë në foton më poshtë.

22 January, 2019

Vetëm një në 1 mijë mund ta zgjidhë këtë problem matematikor

Testimet matematikore kanë një tendencë të jenë më të komplikuara sesa ato me "puzzle".

21 January, 2019

Shumë pak njerëz arrijnë ta gjejnë oktapodin në këtë fotografi

Shkëmbinjtë e koraleve sigurojnë habitat për miliona specie ujore.

17 January, 2019

Sa trekëndësha shihni? Problem matematikor që mund ta zgjidhë vetëm një gjeni

Problemet matematikore përveç se kërkojnë shumë energji, ato njëkohësisht janë edhe argëtuese për t'u zgjidhur.

16 January, 2019

Testi që tregon nëse merrni vendime me zemër apo me mendje

Daniel Goleman, një psikolog i njohur amerikan, arriti në përfundimin se njerëzit me një koeficient

15 January, 2019

Rekordi i zgjidhjes së këtij problemi është 58 sekonda, a mund ta theni atë?

Iluzionet optike janë të ndërtuara për të testuar trurin, për të parë sesa kohë iu

6 January, 2019

Vetëm 1 në 7 persona mund të gjejnë numrin 5 në foto

Kohët e fundit, gjithnjë e më shumë njerëz kanë filluar të ushtrojnë trurin e tyre

26 December, 2018

Bredhi që përzgjedhni tregon se çfarë viti po iu pret

Në kohën e festave të fundvitit, ju propozojmë këtë test simpatik. Përzgjidheni bredhin që ju

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO