Frikë dhe “çmenduri”, ja si po pritet festa e Pashkëve (Foto)

13:37 | 14 Prill 2017

Bota e krishterë është pranë festës së Pashëve

Por, frika për një sulm terrorist ka kapluar gjithë Evropnë, shkruan Daily Mail, transmeton lajmi.net.

Në disa qytete të rëndësishëm të Evropës, tashmë ka filluar festa dhe “çmenduria”.

Në Britani, të cilët për Pashkët kanë pushim, tsahmë kanë filluar festën e tyre me alkool që në natën e mbrëmshme. /Lajmi.net/