Fotoja përfundimtare tragjike e vajzës 12-vjeçares që kapet mbi dorën e motrës së saj 14-vjeçare

17:55 | 22 Shtator 2018

Në Miçigan një 12-vjeçar shihej duke kapur dorën e motrës së saj më të madhe para se të vdiste nga plagët që ajo pësoi në një aksident.

Riley Robinson u aksidentua pasi automjeti kishte humbur kontrollin në një terren të ashpër dhe u përplas në një pemë në pronën e gjyshes së saj.

Përplasja e tmerrshme e la motrën 14-vjeçare, Peyton, në gjendje mjaft kritike, transmeton lajmi.net.

Imazhi i zemrës tregon kur dy motrat e shtrira në spital kapin dorën njëra-tjetrës.

Pëllëmba e dorës së Peyton është parë duke pushuar në dorën e motrës së saj, ndërsa Riley lëvizë dorën për të kapur edhe ajo.

Vetëm disa orë më vonë, Riley ndërroi jetë tragjikisht. Familja e saj dhuroi organet e saj dhe shpëtoi jetën e gjashtë fëmijëve të tjerë.

“Unë mendoj se gjëja më e vështirë që bëmë ishte nënshkrimi i letrës për dhurimin e organeve”, tha ai për Fox 2 Detroit . “Unë nuk e kthej vajzën tonë, por ka gjashtë familje që kanë pak më shumë kohë për të kaluar me të dashurit e tyre”. /Lajmi.net/