Fotoja e bebes së ngecur në tub plastik bëhet hit në rrjetet sociale

E ngecur në një tub plastik me një vështrim të shtangur në fytyrën e saj, kjo bebe duket se është hutuar tërësisht nga ajo që është duke ndodhur.

Fun

21/06/2015 19:54

Dhe, jo çuditërisht, kjo foto ka habitur edhe njerëzit në internet. Imazhi i bebes së pa emëruar, me sy të mëdhenj dhe krah të mbetur lart përderisa ishte ngecur në këtë tub, u morr në fakt gjatë një testimi ‘X-Ray’ të saj.

Fotografia ishte postuar nga një përdorues në Reddit i cili mendoi se ishte ‘qesharake’ dhe që nga postimi i ka shtangur përdoruesit e internetit, transmeton Lajmi.net.

Kjo makinë quhet “Pigg O Stat”, dhe është prodhuar për fushën e mjekësisë që nga viti 1960. Prodhuesit e përshkruajnë atë si një pajisje pediatrike për të kryer teste “X-Ray” të fëmijëve dhe bebeve pa komplikime të mëdha.

29D3EDE700000578-0-image-a-36_1434865733252

Shikojeni fotografinë e plotë:

29D3E60E00000578-0-The_image_of_the_unnamed_youngster_with_wide_eyes_and_arms_aloft-m-33_1434865365859