Formacioni i javës në Europë

Sapo është publikuar dhe formacioni i javës në Europë, duke u bazuar në performancat që kanë treguar lojtarët e pesë ligave më të forta europiane.

Sport

28/10/2014 16:26

Dje janë luajtur dhe ndeshjet e fundit të pesë ligave më të forta europiane, ndërsa sot është publikuar dhe formacioni më i mirë.

Java e kaluar e futbollit kaloi nën hijen e derbit më të madh planetar, ndërmjet Real Madridit dhe Barcelonës që përfundoi me fitoren e Los Blancos 3-1.

Gonzalo Higuain ishte lojtari i dalluar i kësaj jave, pasi shënoi tre gola në fitoren e Napolit me rezultat 6-2 kundër Veronas.

Formacioni 4-4-2

Portier: Placide
Mbrojtësi: Isla, Acerbi, Pepe, Avelar
Mesfushorë: Samuel, C.Eduardo, Hamsik, Isco
Sulmues: Sanchez, Higuain