Formacionet zyrtare: Roma – Juventus

Derbi i kësaj jave në Serie A do të zhvillohet më Olimpico ndërmjet Romës dhe Juventusit. Më poshtë i keni formacionet zyrtare të këtij takimi.

Sport

02/03/2015 19:57

Në këtë formacioni shohim befasira te Juventusi, pasi Paul Pogba dhe Andrea Pirlo mungojnë në formacionin startues.

Roma: De Sanctis; Torosidis, Manolas, Mapou, Cholevas; Pjanic, De Rossi, Keita; Gervinho, Totti, Ljajic

Juventus: Buffon; Caceres, Bonucci, Chiellini; Lichtsteiner, Vidal, Marchisio, Pereyra, Evra; Tevez, Morata