Formacionet zyrtare: Real Madrid – Valencia

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në La Liga. Ndeshja e xhiros së 19-të në ligën spanjolle ka vendosur përballë Realin dhe Valencian, transmeton lajmi.net. ‘Mbretërit’ luajnë vetëm për fitore, pasi në ndeshjen e javës së kaluar ngecën me rezultate. Ata u ndan baras 0:0 ndaj Real Sociedad, kështu duke mbetur prapa në…

Sport

02/02/2023 19:59

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në La Liga.

Ndeshja e xhiros së 19-të në ligën spanjolle ka vendosur përballë Realin dhe Valencian, transmeton lajmi.net.

‘Mbretërit’ luajnë vetëm për fitore, pasi në ndeshjen e javës së kaluar ngecën me rezultate.

Ata u ndan baras 0:0 ndaj Real Sociedad, kështu duke mbetur prapa në garën për titull.

Ekipi i Carlo Ancelottit tashmë kanë pesë pikë më pak së lideri i La Ligës, Barcelona.

Përballë skuadra mbretërore kanë Valencia, që nuk po tregojnë formë të mirë, megjithatë iu shkaktojnë probleme.

Ndeshja zhvillohet në ‘Santiago Bernabeu’, nga ora 21:00.

Më poshtë lajmi.net jua përcjell formacionet zyrtare të këtij takimi./Lajmi.net/

Real Madrid:

Valencia: