lajmi.net

Formacionet zyrtare: Real Madrid – Sevilla

Real Madrid dhe Sevilla kanë publikuar formacionet zyrtare për ballafaqimin e tyre në Santiago Bernabeu në kuadër të xhiros së 22-të në La Ligë.

Sport

04/02/2015 19:55

Real Madrid: Casillas, Arbeloa, Varane, Ramos, Marcelo, Kroos, Khedira, James, Isco, Bale, Benzema.

Sevilla: Beto, Figueiras, Carrico, Kolo, Navarro, Krychowiak, Iborra, Mbia, Deulofeu, Vitolo, Bacca.

Formacionet zyrtare: Real Madrid – Sevilla

Real Madrid dhe Sevilla kanë publikuar formacionet zyrtare me të cilat do të nisin sfidën e rëndësishme në kuadër të Superkupës së Evropës.

Sport

12/08/2014 20:41

Real Madrid dhe Sevilla janë gati. Dy skuadrat spanjolle do të ndeshen sonte në Cardiff në kuadër të Superkupës së Evropës.

Dhe, ashtu siç pritej, trajneri i Los Blancos, Carlo Ancelotti ka aktivizuar në formacionin bazë dy përforcime të reja, mesfushorët Toni Kroos e James Rodriguez, përpara të cilëve do të luajë treshja e njohur si BBC, Bale-Benzema-Cristiano.

Kurse, sulmin e Sevilals do ta udhëheq Carlos Bacca. Dueli do të fillojë në ora 20:45.

Real Madrid: Casillas, Carvajal, Pepe, Ramos, Coentrao, Modric, Kroos, James, Bale, Ronaldo, Benzema.

Sevilla: Beto, Fazio, Navarro, Pareja, Coke, Krychowiak, Carriço, Suárez, Vitolo, Parreu, Bacca.

LM