Formacionet zyrtare: RB Leipzig – Man City

17:35 | 7 Dhjetor 2021

Sonte (e martë) Manchester City është mysafir i RB Leipzigut, në kuadër të xhiros së gjashtë në fazën grupore të Ligës së Kampionëve.

“Qytetarët” janë kualifikuar tashmë si lider nga grupi A, derisa siç tha Guardiola në konferencë për shtyp, kjo ndeshje është vetëm ‘stërvitje’, shkruan lajmi.net.

Ndërsa, Leipzig ende nuk e ka të siguruar kualifikimin për Ligën e Evropës dhe duhet të nxjerrë se paku një pikë dhe të shpresojë që Club Brugge nuk e befason PSG-në.

Formacionet zyrtare:

RB Leipzig: Gulasci; Angelino, Forsberg, Klostermann, Szoboszlai, Nkunku, Mukiele, Laimer, Gvardiol, Silva, Kampl.

Man City: Steffen; Walker, Stones, Ake, Zinchenko; Gundogan, De Bruyne, Fernandinho; Foden, Grealish, Mahrez.

Ndeshja nis në ora 18:45./Lajmi.net/