Formacionet zyrtare: Milan-Udinese

Sport

25/02/2022 17:49

Sot fillon xhiroja e 27-të e Seria A, me ndeshjen e Milanit dhe Udinese.

Ekipi i Stefano Piolit kërkon të marrë pikët e plota dhe të vazhdojnë edhe më tej garën për titull në Seria A.

Ndeshje jo shumë e vështirë për Milanin pasi Udinese nuk po kalon një formë të mirë, pasi janë në pozitën e 16 në tabelë me 25 pikë.

Milani gjenden në pozitën e parë me gjithsej me 56 pikë, dy më pak se Interi, por ekipi i Inzaghit kanë një ndeshje më pak.

Ndeshja në mes Milanit dhe Udinese luhet me fillim nga ora 18:45.

Më poshtë lajmi.net ua përcjell formacionet e dy ekipeve.

Milan:

Udinese: