Formacionet zyrtare: Everton – Chelsea

Everton dhe Chelsea kanë publikuar formacionet zyrtare për ballafaqimin e tyre në Goodison Park në kuadër të xhiros së tretë në Premierligë.

Sport

30/08/2014 18:41

Diego Costa ka rikuperuar lëndimin dhe është titullar te Chelsea për ndeshjen në udhëtim te Everton në kuadër të xhiros së tretë në Premierligë.

Kurse, nikoqiri do të sulmojë kundërshtarin me yllin belg, Romelu Lukaku i cili do të ndeshet me ish skuadrën e tij.

Këto janë formacionet zyrtare:

Everton: Howard, Baines, Distin, Jagielka, Coleman, Barry, McCarthy, McGeady, Naismith, Mirallas, Lukaku.

Chelsea: Courtois, Azpilicueta, Terry, Cahill, Ivanovic, Matic, Fabregas, Ramires, Willian, Hazard, Costa.