Të Infektuar: 1052

Të Shëruar: 820

Të Vdekur: 30

Formacionet zyrtare: Empoli – Milan

20:53 | 23 Shtator 2014

Menez fetson me Inzaghin golin e shënuar ndaj Parmës

Pas humbjes ndaj Juventusit, Milani do të kërkojë të shënojë fitore në ndeshjen e sotme kundër Napolit. Më poshtë i keni formacionet zyrtare nga dy skuadrat.

Mbrojtësi i Empolit, shqiptari Elseid Hysaj do ta startojë takimin nga minuta e parë. Ai është 20 vjeçar, i lindur në Shkodër. Luan për Shqipërinë U21 dhe  për seniorët.

Empoli: Bassi – Laurini, Rugani, Bianchetti, Hysaj – Vecino, Valdifiori, Guarente – Verdi; Tavano,Maccarone

Milan: Abbiati – Abate, Bonera, Zapata, De Sciglio – Van Ginkel, De Jong, Muntari – Honda, Torres, Menez.

Në stol: Agazzi, Gori, Mexes, Rami, Zaccardo, Albertazzi, Armero, Poli, Bonaventura, El Shaarawy, Niang, Pazzini