Formacionet zyrtare: Chelsea – Zenit

19:47 | 14 Shtator 2021

Chelsea sonte do nis aventurën për mbrojtjen e titullit si kampion i Evropës.

“Blutë” e Tuchel do kenë përball skuadrën e njohur, Zenit, shkruan lajmi.net.

Formacionet janë publikuar:

Chelsea: Mendy; Azpilicueta, Christensen, Rudiger; Alonso, Jorginho, Kovacic, James; Ziyech, Mount, Lukaku

Zenit: Kritsyuk; Sutormin, Chistiakov, Rakits’kyy, Santos; Malcom, Wendel, Barrios, Kuzyaev, Claudinho; Azmoun.

Ndeshja zhvillohet në “Stamford Bridge” dhe nis në ora 21:00./Lajmi.net/