Formacionet zyrtare: Bournemouth – Arsenal

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Bournemouth – Arsenal. Arsenal do kërkojë fitoren e radhës në udhëtim te Bournemouth. Skuadra e Mikel Artetas ka filluar mirë sezonin e ri në Premier Ligë, pasi ka dy fitore (ndaj Crystal Palace 2:0 dhe Leicester City 4:2). Andaj dëshiron të vazhdojë serinë e fitoreve edhe në xhiron e…

Sport

20/08/2022 17:32

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Bournemouth – Arsenal.

Arsenal do kërkojë fitoren e radhës në udhëtim te Bournemouth.

Skuadra e Mikel Artetas ka filluar mirë sezonin e ri në Premier Ligë, pasi ka dy fitore (ndaj Crystal Palace 2:0 dhe Leicester City 4:2).

Andaj dëshiron të vazhdojë serinë e fitoreve edhe në xhiron e tretë.

Përball ka një ekip që ka fituar një ndeshje (ndaj Aston Villas 2:0) dhe ka humbur një (ndaj Man City 4:0).

Pritet të jetë një takim i lehtë, së paku në letër për ‘Topçinjtë’.

Më poshtë lajmi.net jua përcjell formacionet zyrtare, për ndeshjen e cila fillon në orën 18:30:

Bournemouth:

Arsenal: