Formacionet zyrtare: Ballkani synon fitore pas një kohe ndaj Dukagjinit

Ballkani dhe Dukagjini kanë publikuar formacionet startuese para ndeshjes në Superligën e Kosovës në futboll. Kampionët e Kosovës janë nikoqir të Dukagjinit, në stadiumin e qytetit në Suharekë, me fillim nga ora 13:00, shkruan lajmi.net. “Portokallezinjtë” synojnë fitore pas një kohe të gjatë ndaj Dukagjinit. Ballkani nuk dinë për fitore ndaj klinasve në katër ndeshjet…

Sport

13/11/2023 12:08

Ballkani dhe Dukagjini kanë publikuar formacionet startuese para ndeshjes në Superligën e Kosovës në futboll.

Kampionët e Kosovës janë nikoqir të Dukagjinit, në stadiumin e qytetit në Suharekë, me fillim nga ora 13:00, shkruan lajmi.net.

“Portokallezinjtë” synojnë fitore pas një kohe të gjatë ndaj Dukagjinit.

Ballkani nuk dinë për fitore ndaj klinasve në katër ndeshjet e fundit.

Ballkani ka 29 pikë në pozitën e parë, teksa Dukagjini zë vendin e gjashtë me 17 pikë.

Formacionet zyrtare:

Ballkani: Koliçi, Thaqi, Jashanica, Halili, Tashi, Limaj, Ismajlgeci, Hamidi, Gripshi, Berisha, Kryeziu

Dukagjini: Muhaxhiri, Basri, Iseni, Dallku, Neziri, Hugo, Feka, Shabani, Syla, Solomon, Morina./Lajmi.net/