lajmi.net

Formacionet zyrtare: Atletico Madrid – Real Madrid

Atletico Madrid dhe Real Madrid kanë paraqitur formacionet zyrtare për duelin e tyre në Vicente Calderon në kuadër të La Ligës.

Sport

07/02/2015 15:08

Atletico Madrid: Moyà; Juanfran, Miranda, Godín, Siqueira; Gabi, Tiago; Koke, Arda; Griezmann, Mandzukic.

Real Madrid: Casillas, Carvajal, Varane, Nacho, Arbeloa; Khedira, Kross, Isco; Bale, Benzema, Ronaldo. 

Formacionet zyrtare: Atletico Madrid – Real Madrid

Atletico Madrid dhe Real Madrid kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen e kthimit dhe vendimtare në Vicente Calderon, që do të përcaktojë fituesin e Superkupës së Spanjës.

Sport

22/08/2014 22:46

Atletico Madrid dhe Real Madrid janë gati për ballafaqimin e dytë dhe vendimtar në kuadër të Superkupës së Spanjës në Vicente Calderon.

Skuadrat u ndanë në barazim 1:1 në Santiago Bernabeu dhe sonte do të mësojmë emrin e fituesit të trofeut.

Të dyja skuadrat kanë publikuar formacionet zyrtare.

Atletico Madrid: Moyá; Juanfran, Miranda, Godín, Siqueira; Tiago, Gabi; Koke, Raúl García, Griezmann, Mandzukic.

Rezervistët: Oblak, Ansaldi, Gimenez, Suarez, Saul, Rodriguez, Jimenez.

Real Madrid: Casillas; Carvajal, Ramos, Varane, Coentrao; X. Alonso, Modric, Kroos; James, Bale,  Benzema.

Rezervistët: Navas, Pepe, Marcelo, Ronaldo, Arbeloa, Isco, Illarramendi.

 

 

 

LM