Formacionet e mundshme: Argjentinë – Brazil

22:31 | 10 Korrik 2021

Argjentina dhe Brazili do të ballafaqohen nesër nga ora 02:00.

Kombëtarja e Argjentinës dhe ajo e Brazilit luajnë finalen e Kupës së Amerikës nesër nga ora ora 02:00, shkruan lajmi.net.

Të dyja skuadrat kanë treguar formë fantastike deri në finale, duke dhuruar spektakël me lojë e me gola.

Edhe kjo përballje mes tyre pritet të dhuroj rivalitet e tension, ashtu siç ndodh zakonisht kur përballen këto dy kombëtare.

Argjentina e ka fituar 14 herë trofeun e Copa America, ndërsa Brazili nëntë herë.

Formacioni i mundshëm i Argjentinës:

Martínez; Nahuel, Pezzella, Otamendi, Acuña; De Paul, Rodríguez, Lo Celso, González; Messi, Lautaro.

Formacioni i mundshëm i Brazilit:

Ederson; Danilo, Marquinhos, Thiago Silva, Lodi; Fred, Casemiro, Paquetá; Everton, Richarlison, Neymar. /Lajmi.net/