Fjalët emocionuese të babait të Drinor Berishës, futbollistit 14-vjeçar që humbi jetën rrugës për stërvitje

Vdekja e hershme e futbollistit, Drinor Berishës shokoi futbollin, sportin dhe Kosovën në përgjithësi. 14-vjeçari humbi jetën tragjikisht teksa po shkonte në stërvitje te skuadra U15 e Malishevës. Babai i Drinorit, Fitimi, mes emocionesh u rrëfye nga momenti kur iu kumtua lajmi për vdekjen e të birit e deri tek ëndrrat që atij i mbetën…

Sport

15/11/2023 21:18

Vdekja e hershme e futbollistit, Drinor Berishës shokoi futbollin, sportin dhe Kosovën në përgjithësi.

14-vjeçari humbi jetën tragjikisht teksa po shkonte në stërvitje te skuadra U15 e Malishevës.

Babai i Drinorit, Fitimi, mes emocionesh u rrëfye nga momenti kur iu kumtua lajmi për vdekjen e të birit e deri tek ëndrrat që atij i mbetën në gjysmë.

Ai tha se ëndrra më e madhe e Drinorit ishte ta veshte fanellën e Përfaqësueses së Kosovës, ëndërr e cila u shua tragjikisht ditë më parë.

Storien e plotë të realizuar nga lajmi.net mund ta shikoni në videon e mëposhtme./Lajmi.net/