Filmi shqiptar “Nëntori i Ftohtë” do të transmetohet në “Netflix”

Filmi “Nëntori i Ftohtë” nga sot do të transmetohet në platformën “Netflix”. Lajmin e ka bërë të ditur aktori kosovar, Fatmir Spahiu, shkruan lajmi.net. “Nëntori I Ftohtë i regjisorit dhe koprocudentit Ismet Sijarina nga sot mund të shihet në Netflix”, shkroi ai. Postimi i plotë pa ndërhyrje: Miq, nje lajm i mire i akshamit, javes…

ShowBiz

26/11/2022 18:07

Filmi “Nëntori i Ftohtë” nga sot do të transmetohet në platformën “Netflix”.

Lajmin e ka bërë të ditur aktori kosovar, Fatmir Spahiu, shkruan lajmi.net.

“Nëntori I Ftohtë i regjisorit dhe koprocudentit Ismet Sijarina nga sot mund të shihet në Netflix”, shkroi ai.

Postimi i plotë pa ndërhyrje:

Miq, nje lajm i mire i akshamit, javes dhe muajit.
Nje lajm i mire per mua dhe per te gjithe, regjisorin, bashkepunetoret, bashkeproducentet.
Nje projekt i prodhuar dise vite me pare, me shume mund e sakrifice. Projekt i cili pasqyroj sakte dramen njerzore te nje njeriu i cili ndodhej ne mes dy zgjidhjesh, dyjat te gabuara. Projekt ky qe mijera shikuesve neper bote ju beri te qarte vitet e fillimit te apart’heidit kosovar. Film ky qe na beri krenare ne shume festivale boterore, duke nisur nga San Sebastian Film Festival, Zurich Film
Festival, e deri tek Selaniku, e keshu me radhe.
Film qe na solli plot cmime e plot momente krenarie.
“Nentori i Ftohte” i regjisorit dhe koproducnetit Ismet Sijarina nga sot mund te shihet ne NETFLIX.
Lezet pas shume vitesh me ju rikthy keti filmi edhe nje here.
Falemnderit bashkepunetorve.
Shikim te kendeshem.