Të Infektuar: 1052

Të Shëruar: 820

Të Vdekur: 30

Filmi kosovar ‘In Between’ fiton çmimin kryesorë të filmit të shkurtër në festivalin ‘GoEast’

22:42 | 11 Maj 2020

Filmi “Në mes” me regji nga Samir Karahoda dhe producent Eroll Bilibani ka triumfuar në festivalin ‘GoEast’.

Përmes një postimi të bërë në Facebook producenti i filmit ka bërë të ditur se ‘Në mes’ ka fituar çmimin kryesorë të filmit të shkurtë në festivalin e mbajtur në Wesbaden, shkruan lajmi.net.

Ky film trajton dy tema fenomenin e ndërtimit të shtëpive të njëjta dhe migrimin që theksohet veçmas nëpër këto familje.

Yayyyyyy we won!!!

Gepostet von Eroll Bilibani am Montag, 11. Mai 2020

Këtij lajmi i është gëzuar edhe zv.Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit në detyrë, Yll Rugova, i cili përmes një postimi bën të ditur se nuk është vetëm ‘Në mes’ filmi i cili është shpërblyer në Gjermani, pasi që edhe filmi ‘Zana’ është shpërblyer nga televizioni gjerman 3sat. /Lajmi.net/