Filmi ‘Back to the Future’ parashikoi edhe 11 shtatorin (Video)

Çka nëse filmi ‘Back to the Future’ parashikoi sulmin terrorist të 11 shtatorit?

Fun

22/10/2015 20:50

Në fakt, një argument në një video është çuditërisht mjaft bindës. Në këtë film gjenden një numër lidhjesh me sulmet terroriste mbi Kullat Binjake.

Videoja fillon me incidentin tek ‘Twin Pines Mall’ në film, ku Marty McFly sulmohet nga terroristët. Më pas, shfaqen skena të filmit ‘The Walk’ i cili gjithashtu përmban Kullat Binjake dhe i cili ishte lëshuar në muajin e njëjtë (tetor 2015) në të cilin Marty udhëton përpara në kohë, transmeton lajmi.net.

Ju mund ta shikoni videon më poshtë, e cila është më bindëse se sa fjalët:

YouTube player