Fëmijët në videon hapësinore të NASA-s me Kamala Harris janë aktor – Skandali i zëvëndëspresidentes së SHBA

10:40 | 17 Tetor 2021

Fëmijët në klip të prodhuar nga Sinking Ship Entertainment me qendër në Kanada duhej të bënin audicion për pjesën – pavarësisht se u prezantuan si fëmijë të thjeshtë.

Fëmijët e moshës shkollore që morën pjesë në një video të NASA-s në YouTube në lidhje me eksplorimin e hapësirës me Kamala Harris janë zbuluar se janë aktorë fëmijë.

Videoja “Get Curious with Vice President Harris” u filmua në gusht dhe u postua në Twitter nga Zëvendëspresidenti më 7 tetor për të festuar Javën Botërore të Hapësirës. Shikuesve iu duk se fëmijët me të cilët ishte ishin të gjithë fëmijë normalë.

Megjithatë tani është zbuluar se ata janë aktorë me pagesë të cilët kanë marrë pjesë në audicion duke dërguar një monolog dhe tre pyetje që do t’i bënin një udhëheqësi botëror.

Kritikët e Harris kanë kërcyer në video, me talljen e shtuar me zbulimin se është prodhuar nga kompania kanadeze “Sinking Ship Entertainment”.

Banori i Monterey Trevor Bernardino, 13 vjeç, tha për KSBW se ishte i habitur kur mësoi se do të udhëtonte në Uashington, DC për të marrë pjesë në video. “Pastaj pas kësaj, si një javë më vonë agjenti im më thirri dhe ishte si” Hej Trevor e rezervove “, i tha ai rrjetit.

Trevor ishte një nga pesë adoleshentët që morën pjesë në videon për serinë origjinale të YouTube. Ai u bashkua me Derrick Brooks II, një tjetër aktor fëmijë, Emily Kim, gjithashtu një aktor fëmijë, Zhoriel Tapo, një aktor fëmijë dhe gazetar aspirues i cili ka intervistuar ish -Zonjën e Parë Michelle Obama dhe Sydney Schmooke.

Videoja është xhiruar në Observatorin Detar, rezidenca e Harris, nga 11 gushti deri më 13 gusht. Gjatë asaj kohe talebanët po bënin përparime të shpejta në të gjithë Afganistanin dhe po mbylleshin në Kabul gjatë tërheqjes kaotike të SHBA.

Pasi emri i kompanisë prodhuese u zbulua nga Washington Examiner, shumë shpejt nxituan të tallen me Zëvendës Presidentin.

“Kjo thjesht po bëhet më mirë”, u postua në Twitter ish -drejtori i komunikimit i Trump 2020, Tim Murtaugh.

‘Kompania që prodhon videon e Kamala Harris me aktorë fëmijë profesionistë, e cila quhet *Sinking Ship Entertainment’ … është e vendosur në Kanada. ‘

Përveç shikuesve mashtrues, Kamala është kritikuar edhe për thirrjet e saj me sy të hapur për mrekullitë e hapësirës në video.

“Unë thjesht e dua idenë e eksplorimit të së panjohurës”, tha Harris në mënyrë dramatike te pesë fëmijët aktorë në Observatorin Detar, ku ndodhet rezidenca e nënpresidentit.

Tucker Carlson e quajti videon ‘të rreme’ dhe ‘mashtruese’ ndërsa fliste për të me kolegun konservatore Candace Owens në emisionin e tij të fjalimit sonte në Fox News.

“Pra, për arsye humanitare ne nuk do të luajmë video, por është online,” tha Carlson. ‘Nëse guxon, shikoje, shikoje. Shikojeni përsëri, shikoni shpirtin tuaj të vdesë si ju. Theshtë diçka e rreme që është kapur ndonjëherë në video, por në fakt është edhe më fals se sa duket. ‘

Ai më pas sulmoi Harris për punësimin e fëmijëve aktorë në vend që të rekrutonte fëmijë të apasionuar pas industrisë së hapësirës.

“Sapo mësuam se një nga fëmijët që Kamala Harris po jepte leksione në fakt nuk është një fëmijë normal, ai është një aktor fëmijë i quajtur Trevor i cili bëri audicion për atë rol,” tha Carlson.

“Asnjë parti politike që besonte në demokraci dhe mendonte se duhej të fitonte mbi votuesit, çfarëdo që të vendoste dikë si Kamala ose Kamala Harris në detyrë.”
Konservatorë të tjerë gjithashtu shkuan në Twitter për të tërhequr nënkryetarin për entuziazmin e lartë me fëmijët.

“Shumë DayQuil,” shkroi kryetari i Unionit Konservator Amerikan Matt Schlapp, ndërsa Donald Trump Jr tha se “angazhimi i Harris për t’u ngatërruar është vërtet mbresëlënës” në Twitter.

“Ajo nuk lejohet të flasë më me të rriturit”, komentoi përfaqësuesja Lauren Boebert, nga Kolorado.

Në një moment në video, Harris papritmas u entuziazmua me habinë me sy të hapur se çfarë do të shihnin vizitorët e saj përmes teleskopit të teknologjisë së lartë të Observatorit Detar.

“Ju djema do të shihni, do të shihni fjalë për fjalë kraterat në Hënë me sytë tuaj!” ajo u entuziazmua, duke treguar për theksin bashkëmoshatarët e saj – edhe pse kraterat e saj mund të shihen me sy të lirë.

Harris, e cila është kryetare e Këshillit Kombëtar të Hapësirës në nivel kabineti që nga maji, gjithashtu luftoi për të identifikuar arsyet për eksplorimin e hapësirës, ​​më herët në video.

“Ka gjëra të tjera që ne thjesht nuk i kemi kuptuar apo zbuluar akoma,” tha ajo para se të vazhdonte, “të mendosh për aq shumë që është atje që ne ende duhet të mësojmë, si, unë e dua atë.”

Videoja, e cila deri të hënën kishte marrë rreth 114,000 shikime në YouTube, si dhe 2,000 pëlqime dhe 4,100 mospëlqime, u shpërnda në internet nga ndihmësit dhe mbështetësit e nënkryetarit. Komentet janë çaktivizuar.

Videoja është prodhuar nga një kompani e huaj e prodhimit të filmit, Kanada’s Sinking Ship Entertainment. Kostoja e prodhimit mbetet e panjohur.

Astronauti i NASA -s Shane Kimbrough mori pjesë nga Stacioni Hapësinor Ndërkombëtar. Nga ana e tij, Bernardino ishte i kënaqur me takimin me Harris.

“Pjesa më emocionuese ishte padyshim takimi i nënpresidentit Harris,” tha ai. ‘Ajo thjesht na uli. Ajo është super karizmatike. Ajo është gjithçka që kam menduar ndonjëherë për të, plus më shumë. Ajo më bëri të ndihem si një nga bashkëmoshataret e saj, dhe në atë kohë u ndjeva shumë e rëndësishme. Po flisja me të ballë për ballë. ‘

“Unë, nëna ime, babi, ne po spekulonim se kush mund të ishte kaq i rëndësishëm që t’i takojmë në DC dhe të shkojmë në një udhëtim dhe film të mrekullueshëm,” tha Bernardino, duke përshkruar se si përfundoi duke u përfshirë në video.

“Po tallesh me mua … kreu i këshillit të hapësirës është nënkryetari!” thotë një nga fëmijët në video ndërsa kuptojnë se do të takoheshin me Harris. /Lajmi.net/