Familjes Maraj i duhen vetëm edhe 900 euro për ta dërguar djalin e sëmurë në Turqi – Lajmi.net
Familjes Maraj i duhen vetëm edhe 900 euro për ta dërguar djalin e sëmurë në Turqi
Autori: Lajmi.net LajmeSociale 15:27, 30 December 2017
Kreu i familjes Maraj, Astriti, ka thënë për lajmi.net se janë ofruar donatorë për ndihmë të djalit katër vjeçar, Blerondit.

Nga 2.100 euro sa duhen për kontrollë dhe nga shpenzimet e rrugës, familjes Maraj i kanë mbetur vetëm edhe 900 euro për ta dërguar djalin në Turqi.

“Djali është në gjendje të rëndë, nuk mund të presim gjatë. Falemnderit të gjithë atyre që kanë ndihmuar deri tash, mirëpo edhe 900 euro duhen që ta dërgoj djalin në Turqi,” ka thënë ai për lajmi.net

Blerondi katër vjeçar ka sëmundjen e zemrës, diabetit dhe epilepsisë.

Ky është numri të cilin mund ta kontaktoni për t’i dhënë ndihmë kësaj familjeje:
+38649291108

 

 

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO